Gracy

Gracy - portrét

Gracy – portrét

import Slovensko

narozena: 29.4. 2010

zkoušky: ZVOP

výstavy: 55. Klubová výstava kolií a šeltií Řepeč u Tábora 2011 – V1, CAJC, Junior BOB, Youth Club Winner. 2. Klubová výstava KCHCS Praha 6. 11. 2011 – V2, Res. CAC. Národní výstava Klatovy 30. 6. 2012 – V1, CAC. Zentraleuropapokal Schau 2012 Tulln (Rakousko) – CAC, Sieger Tulln. Mezinárodní výstava psů České Budějovice 2012 – CAC, rec. CACIB., Ch ČR, Klubová výstava kolií a šeltií Řepeč u Tábora 7.6.2014 – V1, CAC, Klubový vítěz, Mezinárodní výstava psů České Budějovice 2015 – V1, CAC, CACIB, Doppel CACIB Tulln 2016 – CACA, CACIB, BOS.

chovná, výborná – viz bonitační posudek

zdraví – oftalmologické vyšetření 14.6.2010 – CEA/PRA – negativní – zdravotní certifikát, DNA CEA – Carrier (Slovgen s. r.o.) – zdravotní certifikát, MDR -/- (po rodičích)

tetování: 552

Rodokmen

Gracy v postoji

Gracy v postoji

Gracy a my, povaha:

Grejsinku jsem pořídila v období okouzlení psími sporty, především agility a poslušností. Moje první, v té době tříletá fenka KK Derris, toto mé nadšení nesdílela (zejména to pro agility ne).

Už jako štěňátko byla Gracy rychlá aktivní, bystrá a citlivá. Potřebovala pozornost a aktivity, jinak si našla zábavu sama (ne vždy vhodnou).  Vyžadovala citlivý a trpělivý přístup. Zpočátku si hůře zvykala na zátěžové situace, např. rušné ulice, velké psy, hodně malých křičících dětí pohromadě atp.V bytě se chovala už jako malinká vzorně a respektovala přání páníků.

Začaly jsme pomalu trénovat a učit se. Než jsme se však přehouply přes první hárání a mohly začít pořádně skákat překážky, tak jsem otěhotněla. Během prvního roku jsme s Gracy absolvovaly základní poslušnost a agility běháme i nadále jenom rekreačně.

Gracy je teď rychlá a temperamentní. Je však dobře ovladatelná, zejména jí vyhovují metody výcviku pozitivní motivací. Je pracovitá, miluje jakékoli dynamické aktivity. Na nepříjemné věci si zvyká déle. Například nemá ráda vodu. Ráda aportuje, běhá u koloběžky, tahá. Je šikovná při práci s ovcemi a úspěšná na výstavách.

Co je ale pro mne nejdůležitější, že také výborně zvládla roli rodinného psa. Doma se chová vzorně, má ráda děti. Stačí jí i krátké procházky a proběhnutí po zahradě. I když je na ní vidět, že by potřebovala víc. Je mazel, lidé kterým důvěřuje ji mohou chovat a obracet a jí to nevadí. Je to psí dáma, nikdy nesežere žádné odpadky a neodbíhá obtěžovat náhodné kolemjdoucí. K cizím lidem a psům bývá někdy rezervovaná, což se ale v praxi ukazuje spíše výhodou.

Aktivity:

výstavnictví

agility

poslušnost

Galerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*