O nás

Eseentia Amicorum je chovatelská stanice plemene krátkosrstá kolie.

Essentia Amicorum lze z latiny přeložit jako „Esence Přátelství“. Název se vztahuje především k našim dvěma fenkám a k našemu vztahu k nim. Zároveň ale koresponduje i s mou představou o vztahu psa a člověka obecně.

U nás nenajdete žádné kotce, Derris a Gracy s námi žijí v domě a mají přístup všude tam, kam chodíme my. Také štěňátka budou vychovávána v úzkém kontaktu s rodinou.

Štěňátka z našich odchovů budou před cestou do nových domovů očkována, odčervena a čipována. Na cestu dostanou průkazy původu, očkovací průkazy, granule na které budou zvyklá (v dávce na prvních několik dnů). Dostanou také oblíbenou hračku a kousek deky s pachem maminky a domova.

V průběhu celého života našich odchovů Vám budeme k dispozici. V případě problémů Vám můžeme pomoci radou či jinak, podle našich možností. O osudu odchovanců bychom byli rádi informováni i nadále a oceníme, když s námi zůstanete v kontaktu.

Pes byl po tisíce let přirozenou součástí lidského života. Doprovázel, hlídal, dělal společnost, bránil a pracoval po boku lidí. Není předurčen k osamělosti a separaci od nás, které nejvíce miluje, ani od ostatních příslušníků psích plemen. Myslete na to prosím i Vy, kdo chcete mít psí srdce a lásku.

V dnešní uspěchané době se psi často dostávají na poslední místo v boji o náš čas. Nedovedou si však stěžovat nebo jsou nepochopeni. Přemýšlejte proto nejdříve, zda máte ve svém životě místo a čas pro někoho, kdo bude potřebovat Vaši péči, lásku a pochopení, kdo Vám však vše dobré mnohonásobně vrátí a zůstane věrně s Vámi po celý svůj dlouhý život.

Pokud si na tuto pečlivě zváženou otázku odpovíte „ano“ , přijďte si pro štěňátko k nám!

 

DSC_0304

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*